گفت‌‌و‌گو با جواد نوروزبيگي، تهيه‌كننده سريال «آشپزباشي» چاپ ارسال به دوست
 

«آشپزباشي» سريالي است كه سازندگان آن مدت زمان زيادي را براي آن صرف كردند. حال اينكه تا چه حد مي‌تواند اين سريال موفق عمل كرده و چقدر براي عوامل و گروه بازيگران اين مجموعه اتفاقات خوشي رقم بخورد، احتياج به مدت زمان زيادي دارد اما اميدواريم نه‌تنها به‌خاطر مجموعه بازيگران اين كار بلكه به‌خاطر هزينه‌هايي كه تلويزيون انجام داده، بتواند به سرانجام برسد. اولين قسمت «آشپزباشي» شب گذشته از شبكه اول سيما پخش شد، به همين بهانه با جواد نوروزبيگي به گفت‌و‌گو نشستيم و اطلاعاتي از تهيه و توليد اين سريال گرفتي

آرامه اعتمادي
تهران امروز

شايد اولين سوال براي هركسي كه پيگير اخبار اين سريال بوده، اين باشد كه چرا اينقدر توليد اين كار طول كشيد؟
پيش‌توليد اين كار دقيقا از اولين روز شهريور‌ماه سال 87 آغاز شد. به هرحال تايم و مدت زمان توليد چنين كاري بالاست. سريال ما 40 قسمت 45 دقيقه‌اي است و يك سال و نيم توليد امري طبيعي براي اين كار به‌نظر مي‌آيد.
يعني شما بدون هيچ مشكلي اين سريال را پيش برديد و اين زمان طولاني تنها به خاطر شرايط كاري بود؟
تنها مشكل ما هنگامي كه در پيش‌توليد بوديم اين بود كه فيلمنامه‌ كاملي نداشتيم. در حقيقت پيش‌بيني ما بر اين بود كه پيش‌توليد تقريبا طولاني اين كار باعث مي‌شود تا فيلمنامه را به صورت كامل داشته‌باشيم و بعد فيلمبرداري را شروع كنيم اما اين اتفاق نيفتاد. در نتيجه تصميم گرفتيم تا فيلمبرداري را با فيلمنامه ناقص شروع كنيم. همين عدم داشتن سناريو كامل هم باعث شد تا با مشكلات زيادي در طول اجرا مواجه شويم.
چه‌جور مشكلي؟
در رج زدن‌هايمان اشكال پيش آمد. نتوانستيم آنجور كه مي‌خواستيم كار را پيش ببريم. يعني وقتي يك فيلمنامه كامل نباشد، لوكشين باز مي‌ماند، بازيگران Standby هستند و اتفاقات ديگري از اين قبيل.
اين اتفاق روي هزينه‌ها هم تاثير مي‌گذارد!
بله، متاسفانه نداشتن فيلمنامه كامل مي‌تواند هزينه‌ها را دوچندان كند چرا كه بايد بازيگران را داشته باشيم. نمي‌دانيم كه بازگشت يك لوكيشن داريم يا نه و اتفاقات بسيار ديگر.
همين اضافه شدن هزينه‌ها باعث توقف سريال شد يا حرف‌هايي كه مبني بر ممنوع‌الكار شدن بازيگران و كارگردان كار شده بود؟
توقف اين سريال در مرحله فيلمبرداري هيچ ربطي به توقيف شدن آن يا ممنوع بودن بازيگري يا كارگردان ندارد. توقف‌ها بيشتر منوط به فيلمنامه بود و گاهي اوقات هم عدم‌همكاري كه سازمان بايد مي‌داشت. به هرحال اين اتفاقات طبيعي است.
عدم همكاري سازمان صدا و سيما طبيعي است؟
به هرحال سازمان نمي‌تواند براي تعطيلات نوروز كاري براي ما بكند و كمك‌هاي سريعي را انجام بدهد. اين اتفاقات در هر پروژه‌اي
مي‌تواند،بيفتد. مهم اين است كه چنين مشكلاتي تاثيري در روند توليدي ما نداشته است و كار را در 15 ، 16 ماه به سرانجام رسانده‌ايم. ما در ابتدا تنها 15 قسمت از اين سريال را داشتيم و فقط پنج قسمت آن آماده نبود. چون در ابتدا قرار بود اين مجموعه در 20 قسمت تهيه شود.
تبديل شدن يك سريال 20 قسمتي به 40 قسمت ريتم كار را مي‌اندازد!
نه! بازنويسي اين فيلمنامه توسط نويسندگان و خود آقاي (محمدرضا) هنرمند صورت گرفت كه باعث شد حتي ريتم اين كار را هم بهتر كند. البته تدوين هم مي‌تواند در اين امر موثر باشد.
تدوين به شكل همزمان صورت گرفته است؟
بله، از ابتدا تدوين هم انجام شد كه همچنان با ادامه فيلمبرداري انجام هم مي‌شود. تصويربرداري سريال هم تا آخر دي ماه به اتمام مي‌رسد.
مهم‌ترين شاخصه اين سريال كه مي‌تواند مخاطب را جذب كند، چيست؟
فكر مي‌كنم در ساليان گذشته چنين سريالي را تا به‌حال نديده‌ايد و چنين تجربه‌اي هم وجود نداشته. اگرچه سريال‌هايي مثل «زير تيغ» و «كاكتوس» داشتيم. «آشپزباشي» به مراتب بهتر از اين سريال‌هاست. چون هم قصه خوبي دارد، هم بازي‌هاي بسيار عالي. بزرگ‌ترين شاخصه‌اش، حضور بازيگراني مثل پرويز پرستويي و فاطمه معتمدآرياست كه مدت‌ها در مجموعه‌هاي تلويزيوني حضور نداشته‌اند. دومين شاخصه‌اش هم حضور كارگردان قابلي است كه از بدنه سينما آمده و در زمينه سريال‌سازي هم توانسته موفق عمل كند. سومين شاخصه‌اش هم قصه بسيار روان و خوبي است كه دارد. اين قصه براي هر خانواده‌اي ملموس است.
قصه اين سريال طنز است؟
طنز موقعيت. يعني كاراكترها بيشتر در فضاي كمدي قرار مي‌گيرند تا اينكه طنز ايفا كنند. قصه‌ها همه رئال هستند.
شما تهيه فيلم‌هاي سينمايي را هم برعهده داشتيد، از تفاوت تهيه فيلم سينمايي و چنين سريالي بگوييد.
هر دو، تابع يك برنامه‌ريزي خاص خود است، پيش‌بيني‌ها به لحاظ مديريت كار بايد درست در بيايد، به مراتب كار يك سريال طولاني‌تر است و پيش‌بيني‌ها سخت‌تر مي‌شود، در سينما پيش‌توليد يك كار انجام مي‌شود و طبق برنامه‌ پيش مي‌رود اما در تلويزيون بايد همه اتفاقات با حساسيتي كه موجود است، روي بدهد. اين سريال هم مثل يك فيلم سينمايي، تمام شرايط يك كار سينمايي را داشت. كارگرداني كار مثل يك سريال نبود، ريتم تند هم شرايط را بهتر كرد. ما براي ساخت سريال سعي كرديم كيفيت را رعايت كنيم، شرايط ساخت دكورها و بهره‌بر‌داري در تلويزيون متفاوت‌تر از سينماست.
چه دكوري براي اين سريال ساختيد؟
ما براي «آشپزباشي» يك رستوران ساختيم. يك رستوران در مجموعه رستوران‌هاي صداوسيما در خيابان ملاصدرا كه بعد از اتمام اين مجموعه، رستوران براي كارمندان صدا‌و‌سيما خواهد بود. اين رستوران زير نظر مهندسان صدا‌و‌سيما ساخته شد.
اين سريال يك وب‌سايت رسمي هم دارد، اتفاقي كه براي سريال‌هاي تلويزيوني غير از «زير تيغ» تا به‌حال نيفتاده است.
بله، اين تصميمي بود كه با مشورت كارگردان انجام شد. اين سايت راه‌اندازي شد تا مردم به اطلاعات اين پروژه دسترسي داشته باشند. من سعي مي‌كنم تا هر كاري را كه برعهده مي‌گيرم، وب‌سايتي هم براي آن طراحي كرده باشيم تا مردم عادي هم بتوانند از آن استفاده كنند.
به‌عنوان سوال آخر، شنيده شد كه در مراحل پيش‌توليد اين كار براي انتخاب بازيگران بچه‌هاي خانواده، پرويز پرستويي و فاطمه معتمدآريا هم در جلسات انتخاب حضور داشتند، اين موضوع چقدر صحت دارد؟
به‌هر حال حضور آنها در اين جلسات بي‌تاثير نبوده اما تصميم نهايي توسط خود آقاي هنرمند گرفته شد. خيلي‌ها آمدند و رفتند، تست دادند.در نهايت ديديم كه اين بازيگران مناسب‌تر هستند چون شرايط‌شان بيشتر با كار جور درمي‌آمد. تيپ خانواد‌گي كه مدنظر ما بود با حضور آنها شكل مي‌گرفت.

 
< بعد   قبل >

 

 
امروز
 يكشنبه , 31/فروردين/1393
 Sunday , 20/April/2014